Доктор  технічних  наук, професор

Заслужений діяч науки і техніки України, лауреат державної премії України в галузі науки і техніки 2011 року, академік Міжнародної громадської організації “Академія навігації та управління рухом”.

Спеціаліст у галузях: воєнна кібернетика, інформатика, системний аналіз, моделювання систем і бойових дій.

Народився 16 вересня 1952 року в м. Києві. У 1974 році закінчив із золотою медаллю та відзнакою Київське вище військове авіаційне інженерне училище. Проходив службу на посадах: уцентрі бойового застосування ВПС – інженера з електронної автоматики та обчислювальних пристроїв; викладача військового вузу; начальника науково-дослідного відділу планування наукової роботи в Збройних силах України воєнно-наукового управління головного оперативного управління Генерального штабу Збройних сил України; начальника головного науково-дослідного управління пріоритетних оборонних технологій Національного науково-дослідного центру оборонних технологій і воєнної безпеки України; головного наукового співробітника Національного науково-дослідного центру оборонних технологій і воєнної безпеки України; з 2008 року по теперішній час професор кафедри телекомунікацій інституту телекомунікаційних систем Національного технічного університету України “КПІ”(ІТС НТУУ “КПІ”) та за сумісництвом – професор кафедри автоматизації та енергоменеджменту НАУ. Полковник запасу.

Олександр Іванович викладає в НАУ такі дисципліни, як «Цифрові системи керування та обробки інформації», «Робототехнічні системи та комплекси”.

Автор понад 200 наукових праць. Має більше 20 авторських свідоцтв на винаходи. Підготував 3-х докторів та більше десяти кандидатів технічних наук.

На базі НАУ та ІТС НТУУ “КПІ” О. І. Лисенко очолює науковий напрям, пов’язаний із розробкою експертно-моделювальних систем для підтримки прийняття рішень при управлінні сталим розвитком соціо-еколого-екномічних систем.