Доктор технічних наук, професор

У 1966 р. закінчив Київський технікум радіоелектроніки, а у 1972 р. — Київський державний університет ім. Т. Г. Шевченка. Виробничу діяльність розпочав на об’єднанні «Київський радіозавод» у 1966 р., де пропрацював понад 21 рік, пройшовши шлях від регулювальника радіоапаратури до начальника виробництва об’єднання (старший інженер, начальник лабораторії, заступник начальника відділу, начальник цеху, начальник виробництва об’єднання). Приймав безпосередню участь у створенні та виробництві систем керування декількох поколінь стратегічних ракет та космічних апаратів, у тому числі комплексу “Енергія – Буран”.

У 1988р. призначений директором машинобудівного заводу Міністерства авіаційної промисловості СРСР. Багато зусиль доклав дляорганізації серійного виробництва сучасних на той час зенітно — ракетних комплексів “С-300”.У 1992.р. – призначений першим заступником Національного космічного агентства України. Приймає участь у формуванні ракетно – космічної галузі України, організації науково – виробничої кооперації, розробці першої Національної космічної програми.

Протягом 1993-1995р.р. – віце – прем’єр –міністр України з питань військово – промислового комплексу, а з 1994 до 1996р.р. – Міністр оборони України. Зробив значний внесок у розбудову важливих факторів державності – оборонно – промислового комплексу та Збройних Сил України. Під його безпосереднім керівництвом розроблена перша програма реформування Збройних Сил України, яка лягла в основу подальшого удосконалення їх принципів побудови та структури.

Депутат Верховної Ради 3-го скликання (1988-2002р.р.), працював у комітеті з питань оборони та безпеки. У 2002-2005 р.р.- генеральний директор Державної компанії з експорту та імпорту продукції і послуг військового та спеціального призначення “Укрспецекспорт”.

З 1998р. за сумісництвом працює у Київському міжнародному університеті цивільної авіації: доцент, професор, директор аерокосмічного інституту ( з 2005р. по теперішній час на постійній основі). У 2006р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня доктора технічних наук на тему “Методи дистанційного контролю геометричних параметрів великогабаритних виробів”.

Автор 44 наукових публікацій, 3-х патентів на винаходи з питань діагностики поверхонь складної форми за допомогою лазерних далекомірів.

Бере активну участь у впровадженні наукових розробок у виробництво, вдосконалює навчальні програми до відповідності сучасним проблемам авіабудівної галузі та цивільної авіації. Дійсний член Української технологічної академії. Президент Асоціації підприємств авіапромисловості України “Укравіапром”.

Нагороджений орденами: “Трудового Червоного прапора”, “Знак пошани”, “За заслуги ІІІ ступеня”; почесною відзнакою “Іменна вогнепальна зброя’, медалями, Почесною Грамотою Верховної Ради України, Почесною грамотою Кабінету Міністрів України; Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки.