Казак ВМ

Доктор технічних наук, професор

Казак Василь Миколайович, 1940 року народження. У 1972 році закінчив Київське вище інженерно-авіаційне училище ВПС за спеціальністю «Озброєння пілотованих літальних апаратів».

Кандидат технічних наук з 1991 року, доктор технічних наук з 2002. Вчене звання професора кафедри електроенергетичних систем з 2003 року.

Кавалер ордену «За заслуги» ІІІ ступеня, нагороджений Почесною Грамотою Кабінету Міністрів України, Грамотою Верховної Ради України, Подякою мера міста Києва, Почесною Грамотою Київської міської державної адміністрації, Почесною Грамотою мера міста Києва, 12 державними медалями та нагрудними знаками: За сумлінну працю, Відмінник освіти України, Почесний працівник авіаційного транспорту, Заслужений діяч Транспортної академії України, Ветеран збройних сил України, Ветеран праці, Почесний ветеран міста-героя Києва, Ветеран Національного авіаційного університету.

Провідний викладач з дисциплін: «Когнітивні технології прогнозування стану соціотехнічних систем»; «Основи системного аналізу;            «Інноваційні методи прийняття рішень в соціотехнічних системах»;        «Інтелектуальні системи управління».

Напрям наукової діяльності: методи відновлення живучості ЛА у особливих ситуаціях у польоті, керування та діагностика динамічних систем, оптимальне керування складними системами.

Є автором понад 300 наукових, навчально-методичних праць, з них 14 публікацій у виданнях, що входять в наукометричну базу  Scopus, 10 -  Патентів України. Підготовлено 23 кандидатів технічних наук та 1 доктор технічних наук з наступних спеціальностей: системи  та процеси керування, експлуатація та ремонт засобів транспорту, автоматизація процесів керування, діагностика стану зовнішніх обводів літальних апаратів у особливих ситуаціях у польоті, системні методи реконфігурації керування літальними апаратами в аварійних ситуаціях у польоті. За цією тематикою у перше розроблено і отримано 4 патенти на аеродинамічний, тепловий, іонно-міточний, методи діагностування та тепловий датчик ушкодження, які не мають аналогів у світі.